fot. flickr.com

W poniedziałek protesty strażaków

30 marca, w poniedziałek, w czterech województwach protestować będą strażacy. Decyzję podjęła Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”. To kolejna grupa zawodowa niezadowolona z obecnej władzy.

Związkowcy od dawna domagają się rewaloryzacji funduszy wynagrodzeń jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej według stopy inflacji liczonej od 2008 roku. Strażacy chcą także zwiększenia rekompensat za służbę w godzinach nadliczbowych z 60 proc. do minimum 100 proc. stawki godzinowej pracownika.

Od sierpnia 2013 r. składamy te same postulaty na ręce kolejnych ministrów i nie doczekaliśmy się odpowiedzi – mówi Robert Osmycki. Przewodniczący Sekcji Pożarnictwa „Solidarności” dodaje, że marszałek Sejmu również nie odpowiedział na petycję z grudnia ubiegłego roku.

Ten protest to odpowiedz na brak informacji ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i na brak propozycji rozwiązania problemów, które zgłosiliśmy w swoich postulatach. Protest rozpoczynamy 30 marca w poniedziałek, w czterech województwach: zachodnio-pomorskim, opolskim, lubuskim i podkarpackim, o godzinie 12.00 – zapowiedział Robert Osmycki.

Protest będzie miał charakter kroczący. Zawieszenie lub zakończenie protestu związkowcy uzależniają od podjęcia rozmów ws. zgłoszonych żądań.

RIRM

drukuj