fot. flickr.com

W Polsce pochmurnie, miejscami możliwe opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie północna Skandynawia i częściowo Basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem słabych wyżów. Zachód Polski będzie pod wpływem słabego klina wyżowego, na wschodzie zaznaczy się zatoka niżowa. Będziemy w tej samej ciepłej i wilgotnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahało.

W piątek ma być zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w południowo-wschodniej i północnej częściach kraju, przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie możliwe burze. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 18 st. na wybrzeżu zachodnim do 22 st. na krańcach zachodnich; chłodniej miejscami nad morzem i terenach podgórskich: od 10 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami na krańcach wschodnich i północnych przelotne opady deszczu, na Podkarpaciu możliwe zanikające burze. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. do 12 st.; chłodniej na Podkarpaciu i w kotlinach sudeckich: od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj