fot. twitter.com/PolskiSenat

Senat na dodatkowym posiedzeniu rozpatrzy m.in. projekt zaostrzający kary za pedofilię  

Dziś odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu, na którym rozpatrzona zostanie m.in. nowela Kodeksu karnego zaostrzająca kary za pedofilię.

Wczoraj podczas prac w senackich komisjach politycy PiS-u złożyli kilkadziesiąt poprawek do projektu ustawy. Autorem przepisów jest resort sprawiedliwości. Po zmianach, za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat.

Politycy PiS-u chcą walczyć z pedofilią we wszystkich środowiskach – podkreśla poseł Jan Mosiński. W ostatnim czasie kreowana jest atmosfera, jakoby problem dotyczył tylko i wyłącznie księży.

– To jest problem szerszy, ale w kontekście Kościoła katolickiego i kapłanów jest to niewielki promil. Były nawet na ten temat przeprowadzane badania w kilku państwach zachodnich, natomiast Prawo i Sprawiedliwość, prezes Jarosław Kaczyński, wielokrotnie podkreślał, że jeżeli mamy walczyć z tym zjawiskiem – bo z nim trzeba walczyć – trzeba to robić również w kontekście i konsekwentnie w stosunku do innych grup: do świata artystów, do świata prawniczego, do różnego rodzaju stowarzyszeń, klubów. Pedofilia nie jest zjawiskiem tu i teraz, tylko to jest zjawisko, które trwa – zwraca uwagę poseł Jan Mosiński.

W tym tygodniu rząd zdecydował też o powołaniu państwowej komisji ds. zbadania wszelkich przypadków pedofilii. W komisji mają zasiadać także politycy opozycji.

W czerwcu ma być zaprezentowany projekt ustawy w tej sprawie.

RIRM

drukuj