W piątek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowa i zachodnia jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i północną Szkocją. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z centrami nad Rumunią i Atlantykiem.

Polska będzie się znajdowała w ciepłym wycinku niżu, z ośrodkiem przemieszczającym się znad Cieśnin Duńskich nad Gotlandię. Z zachodu na wschód kraju będzie się przesuwał ciepły front atmosferyczny, za którym zacznie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Tylko początkowo wschodnia połowa kraju pozostanie jeszcze na skraju wyżu znad Rumunii, w zasięgu chłodniejszej masy pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie duże. Opady deszczu, na wschodzie początkowo również śniegu i deszczu ze śniegiem, a do godzin południowych miejscami również marznące opady powodujące gołoledź. Na Pomorzu zachodnim oraz północnym wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 2 st. na wschodzie, w centrum od 4 st. do 8 st., do 11 st. na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, wysoko w górach w porywach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 1 st., 2 st. na wschodzie do 6 st. na zachodzie i 7 st. na Żuławach. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny, wysoko w górach w porywach do 100 km/h i tam powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowy i południowo-zachodni, jedynie na północnym zachodzie zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl