fot. PAP/Marcin Obara

W piątek Sejm ma zająć się rządowym projektem ustawy o lotach VIP-ów

Rządowy projekt ustawy o lotach VIP-ów, wybór nowego prezesa NIK są wśród punktów, którymi posłowie mają zająć się na piątkowym posiedzeniu – wynika ze wstępnego harmonogramu opublikowanego na stronie Sejmu.

Sejm w piątek będzie kontynuował 85. posiedzenie. Pierwszym punktem, którym zajmą się posłowie, a który zaplanowany jest na godz. 9.00, jest powołanie nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Kandydatami na stanowisko prezesa NIK jest dotychczasowy minister finansów Marian Banaś, który został zgłoszony przez klub Prawa i Sprawiedliwości oraz – zaproponowany przez PO-KO – poseł tego klubu Borys Budka.

Ponadto na godz. 13.15 przewidziane jest sprawozdanie komisji o rządowym projekcie ustawy o lotach z najważniejszymi osobami w państwie. Projekt określa zasady organizacji lotów prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i marszałka Senatu, wykonywanych w misji oficjalnej. Zgodnie z nim, każdy lot prezydenta będzie lotem „wykonywanym w misji oficjalnej”. W lotach prezydentowi będą mogli towarzyszyć członkowie rodziny oraz inne zaproszone przez prezydenta osoby. Natomiast lotem w misji oficjalnej premiera oraz marszałków: Sejmu i Senatu, będzie tylko lot „odbywany w celu realizacji zadań bezpośrednio związanych z pełnioną funkcją”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl