fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

W piątek granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 46 osób

W piątek granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 46 osób – poinformowała w sobotę rano Straż Graniczna. Zatrzymani to: 19 obywateli Iraku, 4 obywateli Jemenu, 4 obywateli Afganistanu i obywatel Gwinei.

„Wczoraj tj. 28.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 46 osób” – podała na Twitterze Straż Graniczna.

SG przekazała, że 14-osobowe grupy cudzoziemców, którzy po przecięciu concertiny przeszli na stronę polską, zatrzymano na odcinkach ochranianych przez SG w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych.

„Zatrzymani to: 19 obywateli Iraku, 4 obywateli Jemenu, 4 obywateli Afganistanu i obywatel Gwinei” – czytamy we wpisie.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl