fot. flickr.com

W PE głosowanie nad lewicową rezolucją

Dziś kolejna walka w Parlamencie Europejskim – głosowanie nad tzw. Raportem Panzeri, który nie tylko promuje prawo do tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych, ale postuluje wprowadzanie rozwiązań prawnych, kwestionujących naturę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Mało tego, dokument propaguje także polityczne postulaty środowisk homoseksualnych.

Dzisiejsze głosowanie to kolejna próba dla europarlamentarzystów. Ostatnio w Parlamencie Europejskim doszło do przegłosowania kontrowersyjnego raportu autorstwa lewicowego europosła Marka Tarabelli na temat „równości kobiet i mężczyzn”.

Przyjęty dokument wzywa do zwalczania tradycyjnego modelu rodziny. Został zaakceptowany wraz z zapisami mówiącymi o powszechnym dostępie do zabijania dzieci poczętych. Rezolucja – jak wskazuje etyk ksiądz dr Józef Tarnówka – to nic innego jak próba narzucenia ludziom szkodliwych ideologii.

– Instytucje europejskie z całą determinacją dążą do stwarzania nowych problemów i konfliktów, które potem starają się rozwiązywać. Usiłują narzucić nowe ideologie, które wcale nie wychodzą naprzeciw rzeczywistym problemom ludzi, obywateli – powiedział ks. dr Józef Tarnówka, salworianin.

Nie da się zaprzeczyć, że to, co proponuje raport, m.in.: łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i zabijania dzieci poczętych – nie są nikomu potrzebne. Tego typu rozwiązania – jak wskazuje prawnik doktor Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – podsuwają kobietom sojusznicy ideologii gender. To niezwykle niebezpieczne.

– Dla zwolenników tej ideologii tzw. prawo do aborcji, szeroki dostęp antykoncepcji jest sposobem walki z biologiczną płciowością. Kobieta, która będzie tym dysponowała będzie wyzwolona z biologicznej płciowości – powiedział dr Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Na zagrożenia wynikające z przyjętej rezolucji wskazywał także eurodeputowny Marek Jurek.

Mamy otwarte wezwanie do wprowadzania we wszystkich ustawodawstawach państw europejskich zgody na dzieciobójstwo prenatalne – powiedział Marek Jurek.

Raport nie posiada mocy wiążącej. Jednak – jak ostrzegają eksperci Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – będzie on wykorzystywany do promowania rozwiązań poważnie ograniczających ochronę życia ludzkiego na wczesnych etapach jego rozwoju.


TV Trwam News

drukuj