fot. twitter.com

W Pałacu Prezydenckim uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski złożył dziś kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

„Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski złożył – w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku” – poinformowała na stronie internetowej prezydencka kancelaria.

Kwiaty przed tablicą w pałacowej kaplicy, każdego 10. dnia miesiąca są składane osobiście przez prezydenta lub przez jednego z prezydenckich ministrów.

W poniedziałek rano politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w warszawskim kościele seminaryjnym w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie złożyli kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy pl. Piłsudskiego. [czytaj więcej]

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj