fot. Małgorzata Lewicka

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, wschodzie i południu kraju, przelotne opady deszczu

IMGW informuje, że Europa zachodnia oraz południowa jest pod wpływem wyżów, pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii.

Polska jest na skraju niżu, który przemieszcza się znad Północnego Bałtyku nad Finlandię. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczają się kolejne chłodne fronty atmosferyczne. Napływa chłodne powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, wschodzie i południu kraju, przelotne opady deszczu, na terenach podgórskich Karpat możliwe burze. Podczas burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15°C, 16°C miejscami na północy kraju do 23°C na Dolnym Śląsku, chłodniej na wybrzeżu: od 13°C do 16°C. Wiatr na północy głównie umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w pozostałej części kraju słaby, z kierunków zachodnich i południowych.

PAP/RIRM

drukuj