fot. https://twitter.com/PolicjaLubelska

W Krakowie seniorka została oszukana przez fałszywych pracowników administracji

Na 35 tys. zł fałszywi pracownicy administracji, którzy rzekomo przyszli sprawdzić sieć wodno-kanalizacyjną, oszukali 87-letnią mieszkankę jednego z mieszkań w Nowej Hucie w Krakowie. Policja szuka sprawców i zaapelowała o ostrożność.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w piątek przez policję, w środę do nowohuckiego mieszkania 87-letniej kobiety zapukały dwie osoby podające się za pracowników administracji. Jak twierdzili, w budynku doszło do awarii sieci wodno-kanalizacyjnej, a oni przyszli sprawdzić, czy usterka nie występuje w jej mieszkaniu.

Seniorka weszła z mężczyzną do łazienki pod pretekstem sprawdzenia instalacji, w tym samym momencie towarzysząca mu kobieta udała się do pokoju i zaczęła przeszukiwać szafki meblowe. W jednej z nich znalazła pieniądze, które ukradła.

87-latka tuż po ich wyjściu zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, a z szafki zniknęło 25 tys. zł oraz 2,5 tysiąca dolarów.

Policjanci poszukują sprawców i zaapelowali w piątek o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób, które wpuszczamy do swoich domów.

„Zawsze możemy zweryfikować w spółdzielni mieszkaniowej, zakładzie energetycznym, bądź innej instytucji czy planowana jest wizyta jej pracownika” – zwróciła uwagę policja.

PAP

drukuj