fot. PAP/EPA

W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz północno-wschodnia znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska zachodnia będzie pod wpływem zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, Polska wschodnia znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego. Nad Polskę przejściowo napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy wzrośnie do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu, na zachodzie po południu możliwe burze. Temp. maks. od 19 st., 20 st. na północnym wschodzie, wschodnim wybrzeżu i w kotlinach górskich do 23 st., 24 st. w centrum i na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na wschodzie początkowo z zachodnich. W rejonie burz wiatr silniejszy i porywisty.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie początkowo rozpogodzenia. Opady deszczu, w zachodniej połowie kraju możliwe burze. Temp. min. od 8 do 12 st., jedynie na Pomorzu i na Ziemi Lubuskiej cieplej, od 11 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w rejonie burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

W Warszawie w piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj