W kraju zachmurzenie duże i opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i północno-zachodnia znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże.

Polska dostanie się pod wpływ zatoki niżu z rejonu Grenlandii. Od zachodu nasunie się strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w arktycznej masie powietrza, ale od zachodu za frontem zacznie napływać polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie wolno spadać.

W sobotę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże i opady śniegu przemieszczające się z zachodu na wschód. W województwach zachodnich po południu i wieczorem opady deszczu ze śniegiem, deszczu, miejscami marznącego, powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od -7 st. na północnym wschodzie do -4 st. w centrum i 0 st., 1 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, na wschodzie Polski początkowo większe przejaśnienia. Na zachodzie i północnym zachodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na krańcach zachodnich opady deszczu. Miejscami opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu. Na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -11 st., -8 st. na wschodzie do -4 st. w centrum i 1 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie Polski. Na zachodzie oraz na Pomorzu i Warmii opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze okresami opady śniegu. Na zachodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, utrzymujące się przez większą część dnia. Temperatura minimalna od -3 st., -1 st. na wschodzie, około 0 st. w centrum do 1 st., 3 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na północy Polski umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, południowy skręcający na zachodni. W niedzielę zachmurzenie całkowite. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl