fot. Adam Guz/KPRM

W KPRM wręczono nadanie praw miejskich 10 miejscowościom

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się wręczenie nadania praw miejskich dziesięciu miejscowościom. Wśród nich znalazły się m.in. Kamieniec Ząbkowicki na Lubelszczyźnie, Wiskitki w woj. mazowieckim, Wodzisław w woj. świętokrzyskim czy Budzyń w wielkopolskim.

W uroczystości wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że w wielu przypadkach udało się naprawić błędy przeszłości i krzywdy historii.

– W kilku przypadkach jest to przywrócenie praw miejskich, które zostały odebrane ukazem carskim po Powstaniu Styczniowym, dlatego że Polacy walczyli o niepodległość. To akt sprawiedliwości dziejowej – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził też przekonanie, że nadanie 10 miejscowościom praw miejskich przyczyni się do ich lepszego rozwoju, przyniesie nowe inwestycje i lepsze perspektywy dla mieszkańców. Nowe miasta pojawią się na mapie Polski od 1 stycznia przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl