PAP/EPA

W Hiszpanii i Portugalii jest kilkadziesiąt nieprzejezdnych dróg w efekcie ulewnych deszczów i gradobicia

Intensywne opady deszczu utrzymujące się w piątek nad Hiszpanią i Portugalią doprowadziły do poważnych utrudnień na drogach na Półwyspie Iberyjskim. Kilkadziesiąt z nich jest nieprzejezdnych z powodu zalegającej wody lub gałęzi drzew po silnym gradobiciu.

Jak poinformowała hiszpańska obrona cywilna największe trudności z powodu zalanych dróg występują we wspólnotach autonomicznych Walencji, Andaluzji, Katalonii, Madrytu, a także Kastylii i Leonu.

W piątek w pobliżu miasta Paterna, na wschodzie Hiszpanii, rozpoczęto poszukiwania rowerzysty, którego porwał nurt jednej z wezbranych rzek. Późnym wieczorem znaleziono pojazd zaginionego mężczyzny.

Służby ratunkowe Hiszpanii podały, że musiały interweniować kilkakrotnie w piątek po południu, aby wydobyć uwięzionych kierowców i pasażerów aut z samochodów porwanych przez wodę. Do zdarzeń takich doszło m.in. w rejonie Walencji oraz Toledo.

W aglomeracji Madrytu zalane zostały niektóre stacje metra, a także trasy kolejowe. Późnym wieczorem w piątek wyłączono z ruchu w rejonie stolicy trzy linie kolei podmiejskiej oraz dwie linie metra.

W Portugalii najtrudniejsze warunki pogodowe występują we wschodniej części kraju, a także na północy. Pogorszenie warunków pogodowych nastąpiło też na zachodnim wybrzeżu, gdzie późnym wieczorem rozpoczęto poszukiwania zaginionego turysty przy plaży w kurorcie Ericeira.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl