fot. PAP/Tomasz Gzell

W godzinie „W” zabrzmią wszystkie dzwony diecezji Warszawsko-Praskiej

1 sierpnia o godz. 17 w kościołach diecezji Warszawsko-Praskiej zabrzmią dzwony w hołdzie Powstańcom Warszawskim – poinformowało Biuro Prasowe diecezji.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej, 1 sierpnia o godz. 17.00, w godzinie „W”, w świątyniach całej diecezji zabrzmią dzwony w hołdzie poległym Powstańcom. Będzie to element diecezjalnych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w trakcie których w wielu kościołach będą odprawiane specjalne Msze św., „aby uczcić pamięć o walczących z okupantem bohaterach, pomodlić się o łaskę zdrowia i sił dla żyjących oraz o zbawienie dla nieżyjących Powstańców” – napisano w zaproszeniu.

Biskup diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński zaprosił również wszystkich do wspólnej modlitwy w trakcie Mszy św. w intencji Powstańców. Uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył biskup, rozpocznie się o godzinie 18.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

„Chciałbym przypomnieć, że wszystko to, co działo się na Pradze, miało również duże znaczenie dla przebiegu całej batalii Powstania Warszawskiego i chcielibyśmy to wspólnie uczcić, aby pamięć o tej części Powstania Warszawskiego nie zaginęła, ale była w naszej pamięci i w naszych sercach zawsze żywa” – powiedział zapraszając na uroczystości ks. bp Romuald Kamiński.

PAP/RIRM

drukuj