W. Gadowski: Wielka Brytania po wyjściu z UE przestanie żywić Niemcy, a zacznie zajmować się własną gospodarką i przeżyje wzrost gospodarczy

Wielką Brytanię czeka skok gospodarczy. Wyjdą z Unii i przestaną żywić Niemcy, a zaczną zajmować się własną gospodarką i przeżyją wzrost gospodarczy. To będzie dobry przykład tego, jak można się uniezależnić od Unii Europejskiej, odbudować kopalnie, odbudować energetykę węglową i po prostu robić normalną, a nie zwariowaną gospodarkę – mówił red. Witold Gadowski w swoim „Komentarzu Tygodnia” opublikowanym w serwisie YouTube.

Witold Gadowski zwrócił uwagę na fakt, że niekorzystanie z własnego rozumu skutkuje prowadzeniem nas przez innych. Kończy się to często, jak „historia samobójczych lemingów”.

– Jeżeli ktoś nie ma własnego rozumu, to musi polegać na rozumie tych, którzy go prowadzą, a gdzie go prowadzą? Tak jak nieszczęsne zwierzątka lemingi, które w samobójczym pędzie spadają w przepaść albo jak świnie, w które weszły demony i wszystkie się potopiły. To sprawił akurat nasz mistrz Jezus Chrystus. Nie będę się już wypowiadał na temat dni judaizmu w Kościele, dni islamu w Kościele, no bo to jest właściwie mówienie Panu Jezusowi „Teraz masz się wyprowadzić z Kościoła, bo wchodzą Twoi przeciwnicy. My musimy być też dobrzy dla nich, trochę dobrzy dla Ciebie i w sumie jesteśmy dobrze dla wszystkich, czyli dla nikogo”– powiedział redaktor.

W antypolską kampanię włączyła się europejska komisarz Vera Jourova, Anne Applebaum czy Federacja Rosyjska.

– Polskę zaszczyciła komisarz Vera Jourova, czeska komunistka, która sprawuje urząd wiceszefa czegoś tam w Europie i przyjechała, żeby na własne oczy stwierdzić, jak bardzo gnębiona jest wolność sądów w Polsce, a o wolność sądów w Polsce upomina się również pani Anne Applebaum, która pisze na łamach „The Atlantic” o tym, co się w Polsce dzieje, że to „Faszyzm gorszy niż za Hitlera”. W cywilu żona niejakiego Radosława Sikorki, zwącego się Sikorskim, a więc Sikora-Sikorski skrył się teraz za spódnicę swojej małżonki i stamtąd prowadzi ostrzał, a że skutecznie prowadzi ten ostrzał, to wystarczy spojrzeć na obrady Rady Europy, gdzie najmocniejszy głos zatroskania o los polskiego wymiaru sprawiedliwości i niezawisłości sędziów podniosła Rosja, która jest przecież znana z tego, że ich niezawisłość sędziowska kwitnie i owa Rosja jest symbolem praworządności w całym świecie – akcentował publicysta.

Polska jest dzisiaj stawiana przez izraelskich i europejskich polityków jako sprawca zła w kontekście Holokaustu.

– To, że znajdzie się wielu volksdeutschów współczesnego świata i Polski tacy jak naukowcy mówiący o tym, że Polacy mordowali Żydów – i to bardzo obficie – to oczywiste. Kolaborantów zawsze jest wielu, a ja zawsze z uporem maniaka przypominam, że pierwszy transport Żydów do Oświęcimia z Francji był eskortowany tylko i wyłącznie przez francuskich policjantów z rządów Vichy, że 80 tysięcy Holendrów służyło w SS i ponad 80 tysięcy Rosjan służyło w SS, że był Legion Walonia, że Duńczycy służyli w SS, Francuzi służyli w SS. Polaków tam nie było – podkreślił dziennikarz.

Redaktor odniósł się również do opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, co nastąpi dziś o północy.

– Wielką Brytanię czeka skok gospodarczy. Wyjdą z
Unii i przestaną żywić Niemcy, a zaczną zajmować się własną gospodarką i przeżyją wzrost gospodarczy. To będzie dopiero próba dla Unii Europejskiej. Mówię Państwu, że Brytyjczycy sobie poradzą i tam będzie wzrost gospodarczy. To będzie dobry przykład tego, jak można się uniezależnić od Unii Europejskiej, odbudować kopalnie, odbudować energetykę węglową i po prostu robić normalną, a nie zwariowaną gospodarkę –
podsumował Witold Gadowski.

radiomaryja.pl

drukuj