fot. pixabay.com

W długi weekend wzmożone kontrole drogowe

W związku z rozpoczynającym się długim weekendem na drogach pojawi się więcej policjantów. Działania potrwają do poniedziałku. Celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na głównych trasach, ale też tam, gdzie istnieje duże ryzyko wypadków.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę m.in. na prędkość pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Zadaniem policji będzie niesienie pomocy uczestnikom ruchu, ale także ręczne kierowanie ruchem w tych miejscach, gdzie będą tworzyć się zatory.

Nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaapelował do kierowców o ostrożność i rozsądek.

Największe zagrożenie niesie za sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nie zabraknie oczywiście policjantów z ręcznymi miernikami prędkości czy też radiowozów – oznakowanych i nieoznakowanych – wyposażonych w wideorejestratory; mowa też o policyjnych grupach „Speed”. Do tego na pewno nad głowami kierowców pojawią się bezzałogowe statki powietrzne – drony, dzięki którym policjanci obserwują ruch, ale też ujawniają – niestety – sporo wykroczeń, szczególnie związanych z nieprawidłowym zachowaniem wobec pieszych. Niezwykle ważnym zadaniem będzie również eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu. W poszczególnych dniach długiego weekendach zdarza się to zbyt często. Apel o ostrożność, rozsądek, rozwagę na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – zaznaczył Robert Opas.

W ubiegłym roku w okresie uroczystości Bożego Ciała na drogach doszło do 333 wypadków, w których zgięło 35 osób, a 404 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też ponad 1 700 nietrzeźwych kierowców.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl