fot. pixabay.com

W całym kraju deszcz i deszcz ze śniegiem

W całym kraju spodziewane są opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w wysokich partiach gór śniegu – powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wpływ arktycznego powietrza będzie odczuwalny w całym kraju. Nad przeważającym obszarem Polski będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg.

„Spodziewamy się przelotnych opadów w całym kraju. Na Wybrzeżu istnieje możliwość wystąpienia burz. W rejonach podgórskich spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg w wysokich partiach Sudetów i Karpat. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od około 6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, do 9-12 stopni na Wybrzeżu. Na zachodzie kraju i nad morzem możliwy będzie porywisty wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, dochodzący do 60 km/h” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy w całym kraju dużo chmur z przelotnymi opadami. W rejonie Zalewu Wiślanego możliwe są burze. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura w nocy spadnie do zera, a przy gruncie do minus dwóch stopni. Na pozostałym obszarze prognozowane są temperatury od 2 do 4 stopni, z wyjątkiem strefy nadmorskiej, gdzie termometry mogą wskazać 6-9 stopni Celsjusza. W rejonach pogórskich spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu w wysokich partiach gór.

PAP

drukuj