W Bydgoskiej Izbie Lekarskiej toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec lekarz dr Katarzyny Ratkowskiej
W Bydgoskiej Izbie Lekarskiej toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec lekarz, specjalistki psychiatrii, dr Katarzyny Ratkowskiej. Sprawa dotyczy skutecznego leczenia pacjentów z COVID-19 amantadyną w czasie pandemii oraz ostrzegania pacjentów i społeczeństwa m.in. na antenie Radia Maryja o powikłaniach, które powodują szczepionki na COVID-19.
Izba Lekarska skierowała oskarżenie wobec Katarzyny Ratkowskiej w 2022 roku, choć już w 2021 była przesłuchiwana w charakterze świadka. W 2023 r. jej pełnomocnik złożył do prokuratury zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez sąd lekarski oraz pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych.
Prokuratura umorzyła postępowanie, a sąd cywilny uznał, że sprawa powinna toczyć się dalej w Izbie Lekarskiej. We wtorek po południu odbędą się dwie rozprawy w tej sprawie.
Dr Katarzyna Ratkowska podkreśla, że nazwisko okręgowej rzecznik odpowiedzialności zawodowej znalazło się na liście wynagrodzeń firmy AstraZeneca, co świadczy o konflikcie interesów.
– Podobnie sędziowie wchodzący w skład tego składu pośrednio pobierali pieniądze, które idą od koncernów farmaceutycznych produkujących szczepionki na towarzystwa naukowe, których są członkami i na szpitale, w których pracują. Także jest to bezpośredni i pośredni sponsoring koncernów farmaceutycznych. I takie osoby nie powinny być ani rzecznikami, ani sędziami. Mało tego, utajniają te rozprawy. W lutym stały przed Izbą cztery wozy policji. W sposób bezprawny lekarzom odbiera się prawa wykonywania zawodu i to tym, którzy skutecznie leczyli pacjentów – mówiła dr Katarzyna Ratkowska.
Dr Katarzyna Ratkowska zwraca uwagę, że utajnianie rozpraw i niewpuszczanie publiczności na rozprawy toczące się w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej są bezprawne. Dodaje, że sprawa ma szerszy wymiar i dotyczy około stu kilkudziesięciu lekarzy w Polsce, którzy byli karani m.in. za skuteczne leczenie COVID-19 tanimi lekami.
RIRM