fot. PAP/EPA

W. Brytania: Polak aresztowany za przewóz 20 nielegalnych migrantów

32-letni obywatel Polski został aresztowany po tym, gdy w jego ciężarówce odkryto 20 migrantów z Albanii i Syrii – poinformowało w czwartek ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Do zatrzymania doszło we wtorek w Port of Tyne w północno-wschodniej Anglii.

Prowadzona przez Polaka ciężarówka należy do holenderskiej firmy transportowej i przypłynęła na pokładzie statku z Amsterdamu. Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych, zatrzymany Polak został w czwartek zwolniony z aresztu za kaucją, ale czeka go dalsze postępowanie przed lokalnym sądem.

Wśród zatrzymanych było dwóch nieletnich, którzy zostali skierowani na dalsze przesłuchania, mające na celu ustalenie ich wieku i sytuacji rodzinnej.

Oficerowie Straży Granicznej pracują bezpośrednio z policją i innymi instytucjami państwowymi w walce z kryminalnymi gangami, które próbują przemycać migrantów do Wielkiej Brytanii. W celu wzmocnienia kontroli granicznej i zatrzymania wszelkich prób nielegalnego wkroczenia na teren Wielkiej Brytanii używamy najnowszych technologii oraz specjalnie przeszkolonych psów – podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego MSW.

Na początku sierpnia ambasada RP w Londynie wydała ostrzeżenie dla polskich firm transportowych i kierowców ciężarówek wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, dotyczące konsekwencji przewozu nielegalnych imigrantów.

PAP/RIRM

drukuj