fot. Grzegorz Jakubowski | twitter.com/BBN_PL

W BBN odbyła się narada w związku ze zbliżającym się szczytem NATO w Londynie

W przyszłym tygodniu w Londynie odbędzie się szczyt NATO. Polskiej delegacji będzie przewodniczył prezydent Andrzej Duda.

W związku ze spotkaniem Sojuszu Północnoatlantyckiego, wczoraj w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent zwołał naradę z udziałem m.in. szefów MON-u, MSZ-u oraz ambasadora Polski przy NATO.

Chodziło o wypracowanie stanowisk wobec różnych kwestii, które pojawią się na szczycie w Londynie – poinformował dziennikarzy po rozmowach szef BBN Paweł Soloch. Potwierdzenie gotowości Polski do zachowania dynamiki działań w Sojuszu Północnoatlantyckim to jeden z tematów.

– Również potwierdzenia naszej gotowości. Mówię o gotowości Polski do zachowania dynamiki działań Sojuszu, mówimy tutaj o wysuniętej obecności na flance wschodniej, mówimy tutaj o relacjach z Rosją, mówimy przede wszystkim o zachowaniu jedności sojuszniczej. Chodzi o to, żeby stanowisko Polski służyło temu, żeby również wszystkie państwa Sojuszu mówiły jednym głosem – podkreślił Paweł Soloch.  

Szef BBN wskazał także na znaczenie takich inicjatyw regionalnych, jak tzw. grupa państw flankowych NATO, czyli dziewięciu państw przy wschodnich granicach Sojuszu. Poinformował, że podczas narady rozmawiano także o współpracy z krajami między NATO a UE.

Szczyt NATO w Londynie zaplanowano na 3 i 4 grudnia.

 

RIRM

drukuj