VI Europejski Festiwal Schumana

Instytut Myśli Schumana po raz szósty organizuje Europejski Festiwal Schumana. Wydarzenie w formie konferencji odbędzie się w czterech terminach: 21 maja, 28 maja, 4 czerwca i 5 czerwca. Honorowy patronat nad Festiwalem objął premier Mateusz Morawiecki.

VI Europejski Festiwal Schumana przebiegać będzie pod hasłem: „Powrót do Europy Schumana”. Konferencje w ramach wydarzenia odbędą się stacjonarnie w Warszawie oraz online na MS Teams Instytutu Myśli Schumana.

Prelekcje zaplanowano na cztery terminy: 21 maja, 28 maja, 4 czerwca i 5 czerwca.

W skład komitetu honorowego Festiwalu wchodzą: Marek Pęk, Stanisław Karczewski, ks. prof. Tadeusz Borutka, ks. prof. Waldemar Cisło, prof. Pablo de la Fuente, prof. Stanisław Gebhardt, prof. Tomasz Grosse, prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Zbigniew Krysiak, prof. Ryszard Legutko, ks. prof. Stanisław Rabiej, prof. David Reichardt, dr Jacek Saryusz-Wolski, prof. Michał Seweryński oraz prof. Jan Żaryn.

Konferencje w ramach VI Europejskiego Festiwalu Schumana podzielono na pięć bloków tematycznych: Debata Schumana o Naprawie Unii Europejskiej , Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego Jana Pawła II i Roberta Schumana, Forum Młodego Pokolenia Schumana z Trójmorza, Podróż Śladami Schumana do Źródeł Wspólnoty Narodów Europy oraz Forum Polonii Gospodarczej. Prelekcje dotyczące poszczególnych zagadnień zostaną wygłoszone 21 maja, 28 maja oraz 4 czerwca.

Konferencje odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w Warszawie, w budynku CIBET przy Alei Krakowskiej 197, jak i w formule online poprzez MS Teams Instytutu Myśli Schumana.

Organizatorzy Festiwalu na 5 czerwca zaplanowali ceremonię finałową. Odbędzie się w Warszawie, w budynku Centrum Okopowa przy ul. Okopowa 55. Wydarzenie będzie można śledzić również w internecie.

Ceremonia finałowa rozpocznie się o godz. 10.00 od wystąpień VIP-ów. O godz. 11.00 sprawowana będzie Msza Święta w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich i rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Roberta Schumana i błogosławieństwo dla Towarzystwa Roberta Schumana w rozwoju i szerzeniu Misji Roberta Schumana w Polsce i w Europie. O godz. 15.00 uczestnicy wydarzenia pomodlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji walki ze światową pandemią zabijania nienarodzonych dzieci i różnych uzależnień. Nastąpi również podsumowanie konferencji, które będą miały miejsce w ramach Festiwalu.

Na terenie całej Polski w ramach VI Europejskiego Festiwalu Schumana przewidziano również kilka wydarzeń stowarzyszonych. 28 maja w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Dzień Modlitwy z prośbą do Boga m.in. o powrót do korzeni chrześcijańskich i kształtowanie Europy według koncepcji Schumana. Na 4 czerwca w Odolanowie zaplanowano wielkie koncerty z okazji jubileuszu 35-lecia kapeli Znad Baryczy. Z kolei 5 czerwca w Warszawie odbędzie się koncert jazzowy kwartetu Tomasza Bielskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

 

radiomaryja.pl/Instytut Myśli Schumana

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl