fot. KAS

Uwaga na podróbki towarów przy zakupach w internecie

Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed kupowaniem podróbek. W dobie koronawirusa częściej niż zwykle robimy zakupy w internecie. W sieci nie brakuje jednak podrobionych towarów. Jakie produkty są najczęściej podrabiane?  

Z roku na rok przybywa podrobionych towarów. Zwłaszcza w  internecie jest ich bardzo dużo. Nabrać może się każdy, bo sklepy sprzedające podróbki używają zdjęć towarów oryginalnych.

– Najczęściej podrabiana jest odzież, obuwie, galanteria skórzana, biżuteria czy zegarki – mówił Józef Linka, funkcjonariusz Izby Celno-Skarbowej w Poznaniu.

Główne kierunki przywozu podróbek to Chiny, Singapur czy Malezja. Jak nie dać się oszukać? Nie należy kupować produktów, których cena jest podejrzanie niska.

– Warto czytać opinie o danym sprzedawcy. Warto też zapoznać się z regulaminem, w szczególności jeśli chodzi o kwestię oddania zakupionego towaru czy też reklamacji – tłumaczyła Małgorzata Spychała, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Dobra informacja jest taka, że coraz więcej podróbek udaje się wykryć.

– Służba Celno-Skarbowa monitoruje w szczególności te kierunki, z których przychodzą przesyłki obarczone ryzykiem. Myślę tutaj o Dalekim Wschodzie czy też o kierunku azjatyckim – dodała rzecznik.

Jeżeli paczka zostanie uznana za podrobioną to ponosimy konsekwencje jej zakupu. Tracimy towar, za który zapłaciliśmy. Dodatkowo grożą nam też konsekwencje prawne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl