Ustawa PiS uchroni Polskę przed GMO

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili dziś w Sejmie projekt ustawy o genetycznie modyfikowanych organizmach.

Na bazie tej ustawy – jak mówią parlamentarzyści- Polska powinna być całkowicie wolna od GMO. Szczegóły projektu posłowie przedstawili podczas konferencji  prasowej, która zwieńczyła debatę ekspercką „Nie dla GMO”.

– Przygotowaliśmy ustawę, która jest zgodna z polską konstytucją, która jest zgodna z polskim prawem, która jest zgodna z prawem Unii Europejskiej. Równocześnie zakłada ona prawo, które uniemożliwia wprowadzenie genetycznie modyfikowanych organizmów, produkcji roślinnej i zwierzęcej w polskie krajobrazy. Jest to obrona polskiej wsi. To jest obrona możliwości produkcji żywności o najwyższej jakości, znacznie większej ilości niż w tej chwili. To jest obrona miejsc pracy na polskiej wsi. To jest obrona polskiej racji stanu – powiedział prof. Jan Szyszko,  poseł, były Minister Środowiska.

Poseł Krzysztof Ardanowski zauważa, iż wzrost cen roślin modyfikowanych genetycznie powoduje ogromne problemy ekonomiczne rolników.

Rolnicy stają się uzależnieni od firm, tylko i wyłącznie dostarczających nasiona, bo w tym jest ich główny interes. Doświadczenia z Indii, z Chin pokazują, że tam gdzie zostanie wyeliminowana konkurencja w postaci nasion konwencjonalnych, ceny roślin modyfikowanych genetycznie – rosną niepomiernie. Rosną bardzo istotnie, powodując ogromne problemy ekonomiczne rolników, których nie stać bardzo często na kupno tych nasion.   Więc żadnego plusa, żadnej korzyści ekonomicznej ja tu nie widzę, widzę wprost przeciwnie – ogromny problem ekonomiczny – powiedział poseł Krzysztof Ardanowski.

Prof. Jan Szyszko, były minister środowiska zwrócił się z apelem do koalicji rządzącej, aby pochyliła się nad proponowanym przez PiS projektem ustawy i rozpoczęła w końcu pracę dla dobra Polski, a nie dla dobra poszczególnych firm międzynarodowych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl