USA: Trump i Erdogan rozmawiali o walce z terroryzmem

Zwalczanie terroryzmu w jego wszelkich formach było jednym z tematów rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Turcji, Donalda Trumpa i Recepa Tayyipa Erdogana – poinformował we wtorek wieczorem czasu lokalnego Biały Dom.

Według Białego Domu, Donald Trump potwierdził poparcie Stanów Zjednoczonych dla Turcji jako „strategicznego partnera i sojusznika w NATO”.

Amerykański prezydent wyraził uznanie dla wkładu Turcji w walce z Państwem Islamskim (IS).

Agencje przypominają, że podczas prezydentury Baracka Obamy relacje amerykańsko-tureckie były dość napięte. Tureckie władze nie kryły frustracji z powodu – jak twierdziły – niechęci USA do wydania Turcji Fethullaha Gulena, islamskiego kaznodziei oskarżanego przez Ankarę o zorganizowanie nieudanego puczu z połowy lipca ub. roku.

Turcji nie podobało się także amerykańskie wsparcie dla syryjskich Kurdów walczących z Państwem Islamskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl