USA: Strzelanina w Cincinnati. Jedna osoba nie żyje, są ranni

Jedna osoba zginęła, a co najmniej 14 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło dziś w klubie nocnym w mieście Cincinnati w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych – podała lokalna policja.

Według służb bezpieczeństwa do zajścia doszło w Cameo Night Club po godzinie 1 w nocy czasu lokalnego. Stan kilku poszkodowanych jest ciężki, udzielana jest im pomoc medyczna. Według policji co najmniej kilka osób uczestniczyło w strzelaninie.

Zdaniem przedstawiciela lokalnej policji Erica Franza nieznane są przyczyny tego wydarzenia. Franz dodał, że w związku z tym nie ma obecnie powodów, by uznać je za akt o charakterze terrorystycznym.

„To będzie długa noc dla funkcjonariuszy, którzy badają tę sprawę” – powiedział zastępca lokalnego szefa policji Paul Neudigate.

Dodał, że trwają też poszukiwania świadków zdarzenia. Wiele osób uciekło z klubu zaraz po tym, jak wybuchła strzelanina – relacjonuje CNN, cytując przedstawiciela policji. Według jego informacji w chwili zdarzenia w klubie przebywały setki osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl