fot. pixabay.com

USA: Ogłoszenie wyroku ws. śmierci George’a Floyda przełożone na 25 czerwca

Na 25 czerwca przełożone zostało ogłoszenie wyroku na Dereka Chauvina, byłego policjanta z Minneapolis, uznanego za winnego zeszłorocznej śmierci Afroamerykanina George’a Floyda podczas próby zatrzymania – pisze agencja Associated Press.

Kilka dni temu Peter Cahill, sędzia okręgowy hrabstwa Hennepin, informował, że wyrok zostanie ogłoszony 16 czerwca.

Nie wyjaśniono, dlaczego data ogłoszenia wyroku uległa zmianie, jednak Spenser Bickett, rzecznik sądu w Hennepin, powiedział, że wynika to z powodu konfliktu w harmonogramie pracy sądu.

45-letniemu Derekowi Chauvinowi grozi do 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia, do 25 lat za morderstwo trzeciego stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Georg Floyd zmarł 25 maja zeszłego roku. W trakcie aresztowania za użycie w sklepie 20-dolarowego fałszywego banknotu biały funkcjonariusz obezwładnił Afroamerykanina, który początkowo stawiał opór. Prokuratura oceniła, że przyciskał kolanem szyję leżącego na ziemi i skutego 46-letniego mężczyznę przez około 9 i pół minuty. Śmierć George’a Floyda doprowadziła do masowych protestów w wielu miastach USA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl