fot. PAP/EPA

USA: o 1225 wzrosła liczba zmarłych na Covid-19

O 1225 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych pandemii w USA; łączna liczba zgonów na Covid-19 w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 102,5 tys. – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono do tej pory ponad 16 mln testów na obecność koronawirusa. Ok. 1 mln 745 tys. z nich dało wynik pozytywny.

Najnowsze dane obejmują 24 godziny od godz. 2.30 czasu polskiego w nocy z czwartku na piątek.

W środę – zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa – bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczył 100 tys.; USA są pod tym względem zdecydowanym światowym liderem. Więcej niż co czwarty zmarły na Covid-19 jest Amerykaninem.

Pierwszą śmierć z powodu koronawirusa odnotowano w USA w lutym. 24 kwietnia bilans ofiar śmiertelnych w tym kraju przekroczył 50 tys. Podwoił się w nieco ponad miesiąc.

Uaktualniane szacunki ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle przewidują, że do 4 sierpnia może umrzeć ponad 131 tys. Amerykanów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl