USA: w Los Angeles można zobaczyć wystawę o armii gen. Andersa

Zapraszamy do Polskiej Parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles na prezentację niezwykłej wystawy z Polski poświęconej armii gen. Władysława Andersa, pt. „Armia Skazańców” – informuje ks. Rafał Dyguła.

Wystawa jest spełnieniem obietnicy córki legendarnego Generała, Senator RP Anny Marii Anders – wyjaśnia proboszcz i kustosz ks. Rafał Dyguła TChr.

– Pani Senator miała spotkanie z Polonią Kalifornijską w naszym kościele 9. listopada ubiegłego roku, kiedy to wspominaliśmy 75. rocznicę utworzenia Armii Polskiej w ZSRR zwanej Armią Andersa – podkreśla ks. kustosz.

Obejrzenie wystawy będzie możliwe przez najbliższe cztery niedziele, do 12. lutego włącznie, w godzinach 10:00 do 15:00 w Sali Parafialnej. Poświęcona jest historii i losom setek tysięcy Polaków wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego, skazanych na więzienia i łagry oraz sformowanego z nich wojska, które pod dowództwem gen. Władysława Andersa walczyło jako II Korpus Polski, stanowiąc część Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, na froncie włoskim.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają przedstawicieli najmłodszej Polonii.

ks. Rafał Dyguła/RIRM

drukuj