USA: Dyrektor FBI zwolniony wkrótce po wystąpieniu w Kongresie

James Comey został zwolniony wkróce po jego wystąpieniu w Kongresie, w którym błędnie przedstawił sprawę e-maili wysyłanych przez najbliższą współpracowniczkę Hillary Clinton podczas kampanii wyborczej. Zeznanie zostało później skorygowane przez FBI.

Jak relacjonuje AP, Comey mówił pod przysięgą przed komisją ds. wymiaru sprawiedliwości Senatu o „setkach i tysiącach” poufnych e-maili wysłanych w ub.r. przez jedną z najbliższych współpracowniczek Hillary Clinton, Humę Abedin, do jej męża podczas kampanii wyborczej.

Później FBI skorygowało to zeznanie w liście do przewodniczącego komisji, w którym stwierdzono, że chodziło jedynie o „niewielką liczbę” e-maili i nie były to wiadomości poufne.

Clinton, kandydatka Demokratów do prezydentury, oskarżała Comey’a o przyczynienie się do jej porażki w wyborach.

56-letni Comey został nominowany na swoje stanowisko w 2013 r. przez ówczesnego prezydenta Baracka Obamę. Kadencja dyrektora FBI wynosi 10 lat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl