USA: Decyzja w sprawie działań w Syrii będzie podjęta „już niebawem”

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że decyzja w sprawie działań w Syrii zostanie podjęta „już niebawem” i dodał, że po domniemanym ataku chemicznym na miasto Duma, on i jego zespół przyglądają się rozwojowi sytuacji „bardzo, bardzo gruntownie” – podało dzisiaj BBC.

BBC podaje, iż uważa się, że zachodnie mocarstwa przygotowują się do uderzenia. Rosja, sojusznik Syrii, sprzeciwia się takim działaniom. Ambasador Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Wasilij Nebenzia powiedział, że „nie może wykluczyć” możliwości wybuchu wojny między Rosją i USA oraz dodał, że „bezpośrednim priorytetem jest zapobieżenie niebezpieczeństwu wojny” – podało BBC.

Wasilij Nebenzia zaapelował w czwartek o zwołanie na dzisiaj sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii. Zażądał, by sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zorganizował publiczny briefing dla dyplomatów będących członkami Rady.

Francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział w czwartek, że ma „dowód”, że podczas ataku w Dumie użyta została broń chemiczna.

Gabinet premier Theresy May oznajmił w czwartek po nadzwyczajnym posiedzeniu ws. ewentualnego zaangażowania militarnego w Syrii, że konieczne jest podjęcie kroków mających na celu uniemożliwienie ponownego użycia broni chemicznej przez syryjski reżim. Gabinet de facto dał Theresie May pozwolenie na zaplanowanie ze Stanami Zjednoczonymi i Francją operacji militarnej w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl