USA: D. Trump ostrzega przed militarną ofensywą w syryjskim Idlibie

Donald Trump ostrzegł w poniedziałek Syrię, Iran i Rosję, by nie „atakowały lekkomyślnie” rebeliantów i dżihadystów w syryjskiej prowincji Idlib. Zdaniem prezydenta USA w tej ofensywie militarnej „mogą zginąć setki tysięcy ludzi”.

Rosjanie i Irańczycy popełnią poważny >>błąd humanitarny<<, jeśli wezmą udział w tej potencjalnej ludzkiej tragedii. Setki tysięcy ludzi mogą zginąć. Nie dopuść do tego!” – zaapelował na Twitterze Donald Trump do prezydenta Syrii Baszszara el-Assada.

Kilka dni temu agencje informowały, że wojska syryjskie, wspierane przez siły irańskie i rosyjskie, przygotowują się do zbrojnej ofensywy na prowincję Idlib – ostatnią dużą enklawę rebeliantów w Syrii.

W czwartek Organizacja Narodów Zjednoczonych zwróciła się do Syrii i Rosji, aby wstrzymały przygotowania do definitywnego szturmu na Idlib i pozostawiły dość czasu celem rozważenia alternatywnych rozwiązań.

Wojska Asada zwróciły się w kierunku tej enklawy po odbiciu, przy wsparciu rosyjskich sił zbrojnych, rebelianckich terytoriów na południu kraju. Wielu bojowników z tych regionów, w tym ze Wschodniej Ghuty, skierowano właśnie do Idlibu.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl