fot. twitter.com

USA: D. Trump „bardzo zadowolony” ze stanu negocjacji z Koreą Północną

Prezydent USA Donald Trump zapewnił w poniedziałek, że jest „bardzo zadowolony” ze stanu negocjacji z Koreą Północną, dementując tym samym pojawiające się od kilku dni informacje, jakoby denerwował się brakiem konkretnego porozumienia z Pjongjangiem.

„W ciągu dziewięciu miesięcy Korea Północna nie wystrzeliła żadnej rakiety. Nie ma też Prób Jądrowych. Cieszy się Japonia, cieszy się cała Azja” – napisał na Twitterze amerykański przywódca.

Podkreślił ponadto, że media podają fake newsy, „nawet nie pytając” go o zdanie i zawsze opierając się na anonimowych źródłach, że prezydent „jest zły, bo (rozmowy z Koreą Płn. – PAP) nie idą wystarczająco szybko”.

„Nieprawda, (jestem) bardzo zadowolony!” – napisał Trump.

To reakcja na doniesienia różnych mediów, w tym dziennika „Washington Post”, które w ostatnich dniach podawały, że Trump wielokrotnie wyrażał swoją frustrację z braku zawarcia konkretnego porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, co miał uzgodnić z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na szczycie w Singapurze 12 czerwca.

PAP/RIRM

drukuj