USA: B. Obama krytykowany za płatny wywiad na tle reklam

Były prezydent USA Barack Obama został skrytykowany – również w obozie Demokratów – za to, że udzielił wywiadu na tle reklam telewizji A&E Networks, za co dostał 400 tys. dol. W tym tygodniu podano, że za taką samą kwotę ma wygłosić przemówienie na Wall Street.

Obama udzielił ponad 90-minutowego wywiadu historyk Doris Kearns Goodwin przed hotelem The Pierre w Nowym Jorku na tle reklam telewizji kablowej A&E Networks.

Na początku tego tygodnia były prezydent został już skrytykowany za to, że za 400 tys. dolarów zgodził się wygłosić przemówienie na wydarzeniu z branży ochrony zdrowia, które odbędzie się we wrześniu i jest sponsorowane przez bank Cantor Fitzgerald.

Senator z ramienia Demokratów Elizabeth Warren poproszona w czwartek o komentarz w tej sprawie w programie radiowym Sirius XM wyraziła zaniepokojenie.

Rzecznik byłego prezydenta podkreślił, że Obama pozostaje wierny swoim wartościom, i dodał, że branie pieniędzy od banków z Wall Street nie jest tym samym, co bycie przez nich kupionym.

Przypomniał, że dzięki honorariom od bankierów w 2008 roku Obama zebrał rekordowe sumy z Wall Street na swoją kampanię prezydencką i pomimo tego – jako prezydent – zaakceptował restrykcyjne reformy sektora bankowego.

Były prezydent będzie miał okazję podzielić się swoim zmieniającym się podejściem do kwestii powiązań wielkich pieniędzy z polityką w pamiętnikach, na napisanie których podpisał już kontrakt wartości 60 mln dolarów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl