USA apelują do Europy o szanowanie praw imigrantów

Europa powinna walczyć z przemytem ludzi i zagwarantować imigrantom poszanowanie przysługujących im praw – oświadczył w piątek Biały Dom. Z najnowszych danych ONZ wynika, że od początku roku do Europy drogą morską przedostało się ponad 300 tys. ludzi.

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest dodał, że kryzys imigracyjny w Europie pokazuje, iż skutki niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie oddziałują daleko poza region.

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował w piątek, że ponad 300 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od początku 2015 r., w tym ok. 200 tys. osób dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch. W całym ubiegłym roku do Europy przedostało się 219 tys. osób. Zdaniem UNHCR ucieczkę uchodźców do Europy powodują pogarszające się warunki w Syrii i krajach sąsiadujących z nią.

W czwartek na autostradzie we wschodniej Austrii znaleziono zwłoki 71 (prawdopodobnie syryjskich) uchodźców, w tym czworga dzieci. Ciała znajdowały się w ciężarówce chłodni, odstawionej przez przemytników w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl