Turcja – jest aprobata Prezydenta ws. rządu tymczasowego

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaaprobował w piątek rząd tymczasowy zaproponowany przez premiera Ahmeta Davutoglu – podała w oświadczeniu kancelaria prezydenta. Oczekuje się, że jeszcze w piątek Davutoglu przedstawi ten gabinet.

Reuters pisze, powołując się na „wysokich rangą przedstawicieli władz”, że zapewne nie znajdzie się w nim kilku znanych polityków, w tym wicepremier Ali Babacan, ale że mało prawdopodobny jest „jakiś znaczny zwrot polityczny”.

Agencja Associated Press zwraca z kolei uwagę, że zaproszenie do udziału w rządzie tymczasowym przyjęło dwóch deputowanych z prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej.

Powołanie rządu tymczasowego stało się konieczne, ponieważ Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), która w wyborach z 7 czerwca straciła większość w parlamencie, nie udało się znaleźć partnera koalicyjnego. Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 1 listopada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl