fot. mgm.gov.pl

Uruchomiono przetarg na wykonanie robót przy przekopie Mierzei Wiślanej

Ruszył przetarg na przekop Mierzei Wiślanej. Tym samym zakończyły się prace przygotowawcze i pozyskiwanie pozwoleń na budowę.

Inwestor, czyli Urząd Morski w Gdyni, szuka wykonawców samego przekopu, wraz ze śluzą i portem wewnętrznym oraz Wyspą na Zalewie Wiślanym.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prognozuje rozstrzygnięcie przetargu w ciągu trzech miesięcy – mówi rzecznik resortu Michał Kania.

– To właściwe ogłoszenie przetargu nastąpi tak naprawdę za kilka dni, ponieważ dopiero teraz udało się pod koniec roku, czyli 31 grudnia, wysłać całą dokumentację przetargową do Europejskiego Systemu Ogłoszeń. Tam najpierw zostanie opublikowany, później pojawi się na stronach Urzędu Morskiego w Gdyni, czyli właściwego inwestora, który będzie realizował przekop przez Mierzeję Wiślaną. Procedura będzie trwała ok. 3 miesięcy, łącznie z wyłonieniem wykonawcy. Podejrzewamy, że już w marcu, czyli po pierwszym kwartale, powinien zostać wyłoniony wykonawca, który rozpocznie prace budowalne na miejscu, czyli na Mierzei Wiślanej. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, tak, jak zakładaliśmy – informuje Michał Kania.   

Do otwarcia przetargu pozostały już tylko formalności.

Ogłoszenie dotyczące przetargu 31 grudnia 2018 r. zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Jego publikacja ma nastąpić do 5 dni od dnia przesłania. Tego samego dnia ogłoszenie ukaże się również na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Gdyni w zakładce zamówienia publiczne powyżej 30 tys. euro.

Celem inwestycji, która w całości zostanie sfinansowana z budżetu państwa, jest zapewnienie obronności w rejonie poprzez otwarcie Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie. Ma być także gwarancją swobodnej żeglugi statków.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl