fot. TV Trwam

Uroczystość Wniebowzięcia NMP i obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej we Lwowie

Polacy we Lwowie również świętowali Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i  rocznicę „Cudu nad Wisłą”. W katedrze lwowskiej Mszy św. przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz z Krakowa.

Za wschodnią granicą, jak zawsze, pamiętano o tych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny. W rocznicę „Cudu nad Wisłą” oraz w dniu Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w katedrze lwowskiej odbyła się Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz, biskup pomocnicy archidiecezji krakowskiej.

Dla Polaków mieszkających we Lwowie katedra jest cennym darem, za który dziękują Matce Bożej.

– Dzisiaj katedra jest wspaniała i pełna młodych ludzi, którzy przyszli dziękować Matce Bożej za opiekę oraz radować się razem z Nią – powiedział biskup pomocnicy archidiecezji krakowskiej.

Lwowska katedra to także wyjątkowe miejsce dla historii Polski. W 1656 roku, przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej król Jan II Kazimierz złożył Śluby Lwowskie.

– Katedra we Lwowie jest dla nas Polaków szczególnym znakiem Bożej obecności i szczególnej opieki Matki Bożej nad naszym polskim narodem – podkreślił ks. bp Robert Chrząszcz.

Świątynia od zawsze jest miejscem, gdzie wielu Polaków modli się o opiekę Maryi.

– Maryja zawsze czuwa nad nami i ochrania nas swoim płaszczem. Możemy powiedzieć, że bez Maryi nie ma naszej rodziny, dlatego że jest naszą matką i opiekunką, która zawsze się za nami wstawia – powiedziała Oksana Naida, mieszkanka Lwowa.

W niedzielnej uroczystości wzięli udział konsule Konsulatu Generalnego RP we Lwowie oraz przedstawiciele Wojska Polskiego.

 

TV Trwam News

drukuj