fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK przeprowadził badania pieluch dziecięcych sprzedawanych w Polsce

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontynuuje akcję #UOKiKtestuje, w ramach której sprawdza jakość produktów codziennego użytku. Tym razem Urząd wziął pod lupę pieluchy dziecięce dostępne w sklepach sieciowych, lokalnych i dyskontach.

Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Kontrolerzy sprawdzali m.in. chłonność i wytrzymałość pieluch. Łącznie wykonano 230 testów.

– Pracownicy laboratoriów UOKiK-u weryfikowali absorbcję wilgotności, rozciągali, zapinali i odpinali pieluchy. Wykonali w sumie 230 różnych testów. Na ich podstawie oceniliśmy ogólną jakość produktu. Ponadto określiliśmy stosunek jakości do ceny i obliczyliśmy koszt jednej pieluchy. Poza testami laboratoryjnymi, zbadaliśmy również właściwości użytkowe. W raporcie wyjaśniamy, jak działa wskaźnik wilgotności, do czego służą specjalne kanały w pieluchach oraz co sprawia, że one lepiej dopasowują się do ciała dziecka – mówi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Tomasz Chróstny.

Najnowszy raport oraz wyniki testów dotyczących pieluch dziecięcych można znaleźć na stronie uokik.gov.pl.

Wcześniej w ramach akcji #UOKiKtestuje sprawdzono m.in. jakość i skuteczność tabletek do zmywarek oraz płynów do mycia naczyń.

RIRM

drukuj