fot. twitter.com/MonikaaaBilska

Ulicami Warszawy przechodzi Narodowy Marsz Życia

Z Placu Zamkowego o godz. 13.30 wyruszył Narodowy Marsz Życia. Wcześniej w samo południe w kościele pw. św. Anny sprawowana była Eucharystia. Wydarzenie wpisuje się w przypadający dziś Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy w Polsce po raz piętnasty.

24 marca to Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy w Polsce po raz piętnasty. Ulicami stolicy maszeruje Narodowy Marsz Życia, w którym uczestnicy publicznie manifestują prawo do ochrony życia i rodziny. Zebrani wyruszyli o godz. 13.30 spod Kolumny Zygmunta III Wazy w kierunku Placu Trzech Krzyży.

Poznań, Gdańsk, Kraków, Toruń, Rzeszów, Białystok, Łódź – to tylko niektóre miasta, z których do Warszawy przyjadą Polacy. Udział w Marszu zapowiedziały całe rodziny.

Poseł do PE Marek Jurek, który 15 lat temu zainicjował projekt uchwały o Narodowym Dniu Życia, wskazał, że dziś Polska po raz kolejny chce być krajem wiernym zasadom, których uczył nas św. Jan Paweł II. [czytaj więcej] 

– Narodowy Marsz Życia wyruszy z serca Polski. Zapraszamy Wszystkich. Bądźmy tego dnia razem, nie stójmy z boku. Pokażmy naszą solidarność, naszą odpowiedzialność i pokażmy, jakich zasad Polska naprawdę chce w swoim życiu – na czym chcemy oprzeć przyszłość naszej Ojczyzny – zaznaczył polityk Prawicy Rzeczypospolitej.

Koordynator Narodowego Marszu Życia Bogusław Kiernicki dodał, że dzisiejsza publiczna manifestacja pokaże determinację i siłę polskiej rodziny. [czytaj więcej]

– Zapraszamy do uczestnictwa w Marszu wszystkich, którzy uważają, że życie jest darem, które należy chronić, ale że jest też prawem człowieka, które powinno chronić państwo. Zapraszamy wszystkich tych, którzy uważają, że naturalnym, najlepszym miejscem dla rozwoju dzieci jest rodzina, a cywilizacja życia, o której wielokrotnie mówił Jan Paweł II, jest czymś, o co warto zabiegać, co warto chronić i o co czasami trzeba walczyć – podkreślił koordynator Marszu.

Chronić i już od najmłodszych lat przekazywać normalność, podstawowe wartości własnym dzieciom – zaznaczyła Lidia Sankowska-Grabczuk. [czytaj więcej]

– Zapraszam gorąco wszystkie rodziny, matki, ojców, ale też wszystkie osoby, którym bliskie są podstawowe wartości praw człowieka, którzy chcą radośnie spędzić niedzielne popołudnie. Pogoda nam sprzyja, więc mamy też nadzieję, że pogoda ducha będzie jeszcze cieplejsza i jeszcze radośniejsza. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołożyć cegiełkę do zmiany, która już dawno powinna nastąpić w naszym kraju, do tego, aby pokazać, że jest nas dużo i że bardzo zależy nam na tym, żeby prawo do życia, do wychowania własnych dzieci było respektowane, szanowane, abyśmy byli wzorem dla europejskich – i nie tylko – narodów – wskazała rzecznik Narodowego Marszu Życia.

Także księża biskupi przypominają o największej wartości, jaką jest ludzkie życie i zapraszają wiernych do aktywnego udziału w obchodach Narodowego Dnia Życia.

„Biskupi zachęcają do modlitwy w intencji każdego życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie proszą o podjęcie we wszystkich parafiach dzieła duchowej adopcji. Biskupi popierają wszystkie inicjatywy mające na celu ochronę życia ludzkiego, w tym Marsze dla Życia i Rodziny, zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i diecezjalnym” – wskazali w komunikacie z ostatniego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Monika Bilska/RIRM

drukuj