Ulicami Poniatowej przejdzie marsz poparcia dla TV Trwam

W niedzielę ulicami Poniatowej przejdzie marsz poparcia dla TV Trwam. Podczas manifestacji, uczestnicy wyrażą swój sprzeciw wobec blokowania przez TVP miejsca na MUX-1, które według przyznanej koncesji powinna zajmować TV Trwam.

Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 Mszą św. w kościele pw. Św. Ducha. Następnie wyruszy pochód, który przejdzie ulicami Poniatowej na Plac Konstytucji. Tam planowana jest manifestacja poparcia dla katolickiej stacji.

– Będziemy chcieli powiedzieć „nie” dyskryminacji TV Trwam. Będziemy domagać się tego, aby móc oglądać TV Trwam w naszych telewizorach. Będziemy domagać się tego, żeby TV Trwam miała dostęp do cyfrowego multipleksu. Przede wszystkim podczas marszu będziemy chcieli powiedzieć głośne „nie” wobec dyskryminacji katolików w Polsce. Będziemy chcieli powiedzieć głośne „nie” wobec kpieniu z religii. Będziemy chcieli stanąć w obronie naszych hierarchów, biskupów i księży – zwróciła uwagę poseł Małgorzata Sadurska, współorganizator marszu.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj dopiero wczoraj wszczęła postępowanie z urzędu w sprawie zwolnienia przez TVP miejsca na multipleksie 1 dla TV Trwam. Są to wreszcie pierwsze kroki w celu odebrania TVP częstotliwości na MUX-1 i przyznania ich TV Trwam. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Nie zwalnia to jednak katolickiego nadawcy z wysokich opłat za koncesję, z której nie może korzystać.

To nienormalne. KRRiT już 5 lipca przyznała miejsce na MUX-1, my go nie dostajemy, a musimy płacić – powiedział Założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Zapłaciliśmy za koncesję. Za każdy miesiąc płacimy ponad 100 tys. złotych miesięcznie z pieniędzy ludzi; naszych słuchaczy i telewidzów. Z pieniędzy naszego narodu. I nie dostajemy nic. Gdybyśmy nie zapłacili, to by odebrali nam koncesję. Na początku października zapłaciliśmy za koncesję, leci drugi miesiąc i następne 100 tys. złotych – za nic. To jest nadużycie. Normalnie nazywamy to złodziejstwem i to w świetle prawa. Na co te pieniądze pójdą? Jeszcze im mało? To jest nienormalne. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy robią wszystko, żebyśmy otrzymali miejsce na multipleksie. Dziękujemy tym, którzy informują cały naród, jakie nieprawidłowości się dzieją. Dzisiaj – my, jutro – wy. To jest apel do wszystkich, do wierzących i niewierzących. Tu chodzi o demokrację, poszanowanie człowieka, o normalność. Jak się za coś płaci, to się ma to dostać – podnosi Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk.

Marsz poparcia dla TV Trwam w Poniatowej odbędzie po raz drugi. Kolejne manifestacje planowane są: 17 listopada w Lublinie a 23 listopada we Wrocławiu.

Podobne marsze przeszły już ulicami Kwidzyna i Poznania. To kontynuacja manifestacji, które w liczbie ponad 180 odbyły się w ramach sprzeciwu wobec decyzji KRRiT, która w pierwszym konkursie odmówiła TV Trwam miejsca na multipleksie.

RIRM 

drukuj