PAP/EPA

Ukraińskie wojsko: pod Bachmutem w ciągu doby ponad 40 starć z rosyjskim agresorem

W ciągu minionej doby w rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim, który pozostaje jednym z głównych miejsc ataków wojsk rosyjskich, doszło do 42 starć – powiadomił rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty.

„Bachmut pozostaje jednym z głównych kierunków ataków przeciwnika. W ciągu doby ostrzelali z artylerii nasze pozycje 197 razy, doszło do 42 starć. Przeciwnik ponosi duże straty: w ciągu doby zabito 277 wrogów, 258 zostało rannych” – powiedział Serhij Czerewaty, cytowany przez ukraińską redakcję Radia Swoboda.

Dodał, że walki toczą się w rejonie miejscowości Spirne, Krasna Hora, Paraskowijiwka, Bachmut, Kliszczijiwka.

Serhij Czerewaty zapewnił, że Rosjanom nie udało się przeciąć trasy dostaw do Bachmutu, a ukraińska armia otrzymuje „niezbędną amunicję, sprzęt i żywność”.

Wojska rosyjskie intensywnie szturmują Bachmut; próbują zdobyć miasto od lata ubiegłego roku. W ostatnich miesiącach na odcinku tym zaangażowano siły najemniczej Grupy Wagnera. W styczniu strona ukraińska potwierdziła utratę Sołedaru, niewielkiego miasteczka leżącego na północny wschód w odległości ok. 20 km od Bachmutu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl