fot. https://pixabay.com/pl/

Lekka atletyka: World Athletics podjęła decyzję o zawieszeniu sportowców z Rosji i Białorusi

Światowa Rada Lekkiej Atletyki zdecydowała o wykluczeniu lekkoatletów rosyjskich oraz białoruskich ze wszystkich zawodów World Athletics Series „ze skutkiem natychmiastowym”. Nałożone sankcje to reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę.


Decyzja World Athletics oznacza, że Rosjanie oraz Białorusini nie będą mogli wziąć udziału m.in. Mistrzostwa Światach w Lekkoatletyce Oregon22, Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie 22 oraz Drużynowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w chodzie Muscat 22, które rozpoczną się w piątek w Omanie.

„Świat jest przerażony tym, co zrobiła Rosja, wspomagana i podżegana przez Białoruś. Światowi przywódcy starali się uniknąć tej inwazji na Ukrainę środkami dyplomatycznymi, ale bezskutecznie. Bezprecedensowe sankcje nakładane na Rosję i Białoruś przez kraje i federacje na całym świecie wydają się być jedynym sposobem na zakłócenie i zastopowanie obecnych zamiarów Rosji i przywrócenie pokoju. Sankcje nakładane są we wszystkich sektorach. Sport nie może być wyjątkiem” – powiedział prezydent World Athletics Sebastian Coe.

W komunikacie poinformowano, że Rada rozważy w tym zawieszenie Federacji Białoruskiej na posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 9-10 marca.

World Athletics przypominała w swoim oświadczeniu, że Rosyjska Federacja Lekkoatletyki od 2015 roku jest zawieszona w Radzie z powodu stosowania dopingu przez tamtejszych sportowców. Oznacza to, że rosyjscy lekkoatleci mogą startować w zawodach w barwach neutralnych.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl