fot. pixabay.com

Ukraińskie media: SBU zabiła b. deputowanego Rady Najwyższej, który zbiegł do Rosji

Zabity w środę w okolicach Moskwy b. deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Illia Kywa, został zlikwidowany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) – poinformowały ukraińskie media z powołaniem na źródła w organach ścigania.

„Za likwidacją byłego deputowanego stoi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Przestępca został zlikwidowany z broni strzeleckiej” – napisał portal Ukrainska Prawda.

Podobny komunikat przekazała agencja Interfax-Ukraina.

Rosyjskie media poinformowały wcześniej, że ciało Kywy odnaleziono w jednej z miejscowości obwodu moskiewskiego. Były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy był w przeszłości pracownikiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy oraz doradcą b. szefa tego resortu, Arsena Awakowa. W latach 2017-2019 stał na czele Socjalistycznej Partii Ukrainy, a następnie (do 2022 r.) był deputowanym prorosyjskiej partii Opozycyjna Platforma – Za Życie – przypomniała Interfax-Ukraina.

W marcu 2022 r. został podejrzanym w śledztwie o zdradę stanu, następnie został zaocznie aresztowany oraz rozesłano za nim międzynarodowy list gończy.

W środę na Ukrainie obchodzony jest Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl