Ukraińskie firmy wygrały sprawę przeciwko Rosji o aktywa na Krymie

Ukraińskie firmy wygrały w Hadze sprawę przeciwko Rosji o aktywa na Krymie. Jest to wyrok precedensowy.

Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze zobowiązał Rosję do wypłacenia 159 mln dolarów odszkodowania 18 ukraińskim firmom i jednej osobie fizycznej. Ma być to rekompensata za utracone aktywa na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Trybunał postanowił, że Rosja odpowiada za złamanie praw ukraińskich inwestorów od 21 marca 2014 r., kiedy oficjalnie weszła w życie decyzja o tzw. przyłączeniu Krymu do Rosji – podają ukraińskie media. Pozew w tej sprawie wniosło w czerwcu 2015 r. 18 przedsiębiorstw i były prezes zarządu Prywatbanku Ołeksandr Dubilet. Dubilet twierdzi, że w sierpniu 2014 r. Rosja podjęła kroki, które „ograniczały ich inwestycje w znajdujące się na Krymie nieruchomości i ostatecznie doprowadziły do wywłaszczenia tych inwestycji”. Prezydent Władimir Putin oświadczył wcześniej, że Rosja nie uznaje w tej sprawie jurysdykcji trybunału w Hadze.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl