fot. PAP/EPA

Ukraiński rząd wypłaci odszkodowania rodzinom ofiar, które zginęły w katastrofie samolotu w Iranie

Ukraiński rząd wypłaci odszkodowania rodzinom ofiar, które zginęły w katastrofie samolotu w Iranie. Ukraina oczekuje tego samego od strony irańskiej.

Samolot, który miał lecieć z Teheranu do Kijowa został zestrzelony przez irańskie siły. Zginęli wszyscy – łącznie 176 osób. Początkowo Iran zaprzeczał, że trafił w ukraiński samolot. Jednak w sobotę, po trzech dniach od katastrofy, przyznał się do tego.

Premier Ukrainy oświadczył, że rząd wypłaci odszkodowania bliskim ofiar.

– Państwo ukraińskie udzieli rodzinom ofiar wszechstronnego wsparcia prawnego i finansowego. (…) Ukraiński rząd wydzieli dodatkowo po 200 tys. hrywien dla każdej rodziny, która ucierpiała w tej tragedii – oświadczył Ołeksij Honczaruk, premier Ukrainy.

To równowartość 32 tysięcy złotych. Ponadto ukraińscy dyplomaci działają już, aby ci, którzy ucierpieli w tragedii, dostali odszkodowanie również od Iranu.

– Wszyscy sprawcy zostaną ukarani. Oddamy Ukraińcom nie tylko poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości, ale również pewność, że Ukraina zawsze będzie ich chronić w każdym zakątku planety – zapewniał Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Ukraińcami, którzy zginęli w katastrofie byli dwaj pasażerowie i dziewięcioro członków załogi samolotu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl