Ukraiński parlament zbierze się ws. Tymoszenko

W najbliższą środę, ukraiński parlament zbierze się na specjalnym posiedzeniu dot. rozwiązania sprawy znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko – podano na stronie internetowej Rady Najwyższej w Kijowie. 

Decyzję o zwołaniu sesji podpisał przewodniczący parlamentu Wołodymyr Rybak. Wcześniej pod pismem domagającym się przeprowadzeniu pozaplanowego posiedzenia Rady podpisało się 160 deputowanych.

Ukraińscy posłowie powinni do środy rozpatrzyć projekty ustaw, zezwalających Tymoszenko na przerwanie odbywania kary siedmiu lat więzienia i jej wyjazd na leczenie za granicę.

Uwolnienia byłej premier chce Unia Europejska przed planowanym na koniec listopada podpisaniem umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl