Ukraiński parlament nie uznał wyborów prezydenta Rosji na Krymie

 

Rada Najwyższa (parlament) w Kijowie uznała w czwartek za bezprawne rosyjskie wybory prezydenckie przeprowadzone na zaanektowanym przez Rosję w 2014 roku i należącym do Ukrainy Krymie. Deputowani oświadczyli, że wybory nie oznaczają zmiany statusu okupowanego półwyspu.

Wyniki tych wyborów „w żaden sposób nie mogą świadczyć bądź w jakikolwiek sposób być wykorzystane w celu zmiany statusu tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy: Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol, określonego przez konstytucję i ustawy Ukrainy” – głosi oświadczenie, które poparło 255 posłów w liczącym 450 mandatów parlamencie.

Ukraińscy deputowani podkreślili, że milion głosów oddanych na zajętym przez Rosję Krymie „znacząco wykrzywia wynik wyborów prezydenta Federacji Rosyjskiej, wywołując wątpliwości co do ich legitymacji”.

Rada Najwyższa Ukrainy zaapelowała także do wspólnoty międzynarodowej o nałożenie na Rosję dodatkowych sankcji oraz wprowadzenie personalnych restrykcji wobec osób zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie wyborów na Krymie.

Rosyjskie wybory prezydenckie odbyły się 18 marca, w czwartą rocznicę aneksji Krymu przez Rosję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl