fot. Autorstwa Sergiy Klymenko, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29192092

Ukraina: w Trościańcu żołnierze rosyjscy utworzyli sztab; rozkradają fabrykę czekolady

Żołnierze rosyjscy utworzyli w Trościańcu w obwodzie sumskim sztab na komendzie policji, nakazując mieszkańcom sąsiedniego budynku, by nie wychodzili z domu. Ukradli wszystkie publiczne autobusy i grabią fabrykę czekolady – podał mer Trościańca, Juryj Boba, na Facebooku.

„W budynku policji umieścili swój sztab, który otoczyli sprzętem wojskowym i patrolami. Dlaczego tam? Bo obok jest 5-piętrowy blok z cywilami, którym kazali być w domu. Tak zwana >>żywa tarcza<<” – napisał mer.

Szef sumskich władz obwodowych, Dmytro Żywycki, ocenił, że sytuacja w Trościańcu przypomina obecnie „film grozy, tylko że to rzeczywistość”. Jak napisał na Facebooku, siły rosyjskie zajęły dworzec, nie można więc dostarczać pomocy humanitarnej ani rozpocząć ewakuacji, a żołnierze rosyjscy okradają firmy spożywcze.

Dmytro Żywycki napisał też, że w Trościancu jest wielu zabitych.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl