fot. PAP/Mykola Kalyeniak

Ukraina: policja wykryła 45 kanałów przerzutu mężczyzn za granicę; zatrzymano ponad 60 osób

Policja ukraińska wykryła 45 kanałów przerzutu mężczyzn w wieku poborowym z Ukrainy za granicę i zatrzymała 63 podejrzanych w ciągu czterech miesięcy – poinformowała ukraińska policja na Telegramie.

Członkowie grupy przestępczej publikowali w mediach społecznościowych informacje o możliwości przerzutu za granicę i umawiali się z chętnymi na spotkanie. Proponowali przeprawę przez rzekę łódką, pokonanie rzeki wpław w stroju nurka lub przeprawienie się na piechotę z ominięciem oficjalnych punktów granicznych.

Za swoje usługi szajka żądała od 1 tys. do 20 tys. dolarów od osoby. Według policji członkowie grupy uzyskali w ten sposób prawie 200 tys. dolarów.

Jak poinformowano, wśród zatrzymanych są obywatele innych państw, a także celnik i pogranicznik, którzy podczas przekraczania granicy nie wprowadzali dokumentów do systemu. Najwięcej podejrzanych zatrzymano w obwodzie zakarpackim – graniczącym z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią, oraz w obwodzie czerniowieckim – graniczącym z Rumunią i Mołdawią.

Powszechna mobilizacja na Ukrainie, ogłoszona przez władze w Kijowie w związku z rosyjską inwazją, obejmuje mężczyzn w wieku 18-60 lat.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl